Egybeírás? Különírás? Egyáltalán: mennyire fontos a helyesírás?
Aki nem tud helyesen írni, általában nem veszik komolyan az emberek, főleg akkor, ha írásban (próbálnak) kommunikálni. Ennélfogva mindenkinek szüksége van erre a tudásra, mert anélkül nem tud érvényesülni, információkra szert tenni, nehezebben képes megoldani a felmerülő problémáit. Akadályt jelenthet az álláskeresésnél is, vagy munka közben, esetleg idegen nyelv tanulásánál (ami megint csak rontja pl. az állásszerzés lehetőségét) szóval az élet minden területén, ahol nem elég a beszéd, és a dolgok egymásra hatva terjednek ki majdnem mindenre. Gyakorlatilag már lehetetlen normális életet élni, ha valakinek rossz a helyesírása. Szerintem, többek között a fentiek miatt, mindenkinek illik - és kell - tudnia helyesen írni. Ez is a mi magyar kultúránk része, hasonlóan az ómagyar szövegekhez, bármennyire is bonyolult sokszor néhány szót helyesen leírni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése