20130218

7

Melyiket érzi ma a legfontosabb parancsnak?

A harmadikat (Az Úr nevét hiába ne vedd). Egyre inkább csak dobálóznak nagy szavakkal, nem tisztelnek semmit, átkoznak mindent. Így gyakran káromolják Istent is, és érdekes módon sokan olyanok is, akik még csak nem is hisznek benne! Ha már nem ismerik el, hogy létezik, legalább tiszteletben tarthatnák mások véleményét, vagy ha mégsem, inkább ne hangoztassák.

Melyik lehetett a legfontosabb a keletkezése pillanatában?

Valószínűleg a második (Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem). Például a Mózes idejében történtekről szóló írásokban olvashatjuk, hogy az embereknek szigorúan megtiltották a bálványimádást, de mégis előfordult, hogy egy nemesfémből készített állatot tiszteltek. Ezért aztán a későbbiekben meg is kapták a büntetésüket. Ezen felül a monoteizmust megelőzően a többistenhit volt jellemző.

Mi lehet az oka a változásnak?

Az általános kultúra részévé vált, hogy egyetlen istenben hiszünk, de sajnos az is megszokottá vált, hogy egyre kevésbé tisztelünk mindent. Így lehet az, hogy bár sokan vannak a vallásos emberek, de egyre kevesebben becsülik vallásukat. Azt gondolom, hogy nem elég, ha hiszünk Istenben, hanem tisztelnünk is kell őt.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése