Igazságos-e az Úr?
A Biblia leírásai alapján az Isten változik az idők folyamán. A zsidóknál sokszor büntetett, igazságtalanul bánt az emberekkel, majd Jézus eljöttével mintha kicserélték volna - mindenkinek megbocsájt, és egyetlen fiát áldozza az emberekért. Amikor Krisztust keresztre feszítették, a Megváltó akkor is az Úrhoz imádkozott, hogy elnézze nekik bűneiket, s mikor egyikük megbánta bűneit, a mennyország ígéretét kapta. Ekkor Isten akaratát közvetíthette Jézus, hiszen ő maga nem dönthette el a kérdést, viszont az Atya beengedhette őt a mennyek országába. Ezek után már nem bünteti az embereket, mint ahogy korábban például az özönvíznél, vagy Ádámnál és Évánál tette, hanem mindenkinek megadja a lehetőséget, hogy rendbe hozzon bármit, amit elrontott, és ezzel feljuthasson a Mennybe. A Mindenható az idők kezdetén is igazságos volt, viszont meg is büntette azt, aki bűnt követett el, Jézus eljötte óta csak az életünk befejeztével dől el, hogy mi lesz a lelkünk sorsa, és mindenünk megvan rá, hogy jóvátegyük bűneinket, és csak ezt követően ítél - véleményem szerint igazságosan.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése