20130105

1

"Míg én élek, nem lesz rajtunk nő az úr!"

A világot hagyományosan a férfiak irányítják, ez így van ősidők óta. Ennek a hátterében szerintem az áll, hogy a nők gyengébbek, érzelmileg instabilabbak, és idejüket régen főleg a család és a háztartási feladatok tették ki. Mióta kiharcolták maguknak az egyenlőséget, egyre többen lesznek karrieristák, még a családalapítást idősebb korra hagyják, így érthető, hogy egyes pozíciókat már hölgyek töltenek be, hiszen pl. az orvoslásban jól jön, hogy közvetlenül, kedvesen bánnak a pácienssel. Általánosságban azonban a férfiak erősebbek és jobban képesek koncentrálni - az esetek többségében ez a céltudatosság teszi őket jobbá és hatékonyabbá, ámbár vannak hagyományosan férfi- és női szakmák is, az idők során a viszonyok ezt hozták, de ezek egyre "hígulnak" - ritkán, de előfordulnak pl. női autószerelők és akár férfi szülésznők szülészek is. Megváltoztak a viszonyok, így hát változnak az emberek is, ezzel együtt a munkájuk, dolguk is. Az idő előbb-utóbb el fog dönteni mindent.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése